آنچه در مورد کرونا ویروس باید بدانیم .

کرونا ویروس‌ خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که هم در حیوانات و هم در انسان یافت می‌شوند. برخی از افراد آلوده به این بیماری، علائم بسیار متفاوتی از یک سرماخوردگی معمولی گرفته تا بیماری‌های شدیدتری مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و سندرم حاد تنفسی شدید را دارا هستند. نسل جدیدی از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تا کنون جان بسیاری را گرفته است. ابتدا گمان می رفت که ویروس کرونا در مار و خفاش جهش یافته و کرونای جدید را وارد چرخه زندگی انسانها نموده است اما بعداً تعدادی از دانشمندان مدعی شدند که این ویروس در بدن نوعی مورچه خوار جهش یافته است.

تا کنون ابتلای ده‌ها هزار نفر به این ویروس جدید گزارش شده است. به غیر از چین مواردی دیگری از ابتلا به این بیماری، که نام رسمی آن کُووید-۱۹ است، در چندین کشور، از جمله ایران ، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا، ایتالیا ، کویت ، امارات و …هم مشاهده شده است.
این ویروس به راحتی از شخصی به شخص دیگر منتقل می شود و تنها ۴ ساعت پس از انتقال به میزبان جدید می تواند میزبان را به یک ناقل فعال تبدیل کند . در دمای بالا این ویروس از بین می رود . اولین علامت بیماری تب شدید می باشد از علائم این بیماری تب شدید ، سردرد ، سرفه خشک و تنگی نفس می باشد . دلیل مرگ مبتلایان به این ویروس تنگی نفس شدید و پائین آمدن سطح اکسیژن در بدن بیمار می باشد.

کرونا ویروس نوول نوعی از کرونا ویروس است که قبل از این در انسان شناسایی نشده بوده است؛ که اکنون به نام ۲۰۱۹ -nCoV ،کورونا ویروس جدید ۲۰۱۹ یا “نوول” نامیده می‌شود، پیش از این که شیوع آن در شهر ووهان چین در دسامبر ۲۰۱۹ گزارش شود، قبلا شناسایی نشده و تشخیص داده نشده بود.

نام این کرونا ویروس جدید (CoV) که CO مخفف کرونا، VI مخفف ویروس و D به معنی بیماری (در انگلیسی) است . قبلاً به این بیماری «کروناویروس جدید ۲۰۱۹» یا «nCoV-2019» می‌گفتند. ویروس COVID-19 ویروس جدیدی بوده و به خانواده ویروس‌هایی همچون سارس (سندروم تنفسی حاد) و سایر سرماخوردگی‌های معمولی مرتبط است.
کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ از خانواده‌ای مشابه ویروس‌های سندرم شدید تنفسی حاد است.
اخیراً به دلیل نوع رفتار این ویروس که کودکان را به هیچ وجه مورد حمله قرار نمی دهد و آمار مرگ و میر آن به رده سنی بالای ۶۰ سال می خورد ؛ در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر اینکه کرونا ویروس جدید در آزمایشگاه تولید شده و هدف از پخش این ویروس از بین رفتن نسل مسن که دیگر قادر به کارکردن نیستند و فقط از منابع استفاده می کنند می باشد . این دیدگاه را کسانی مطرح می کنند که کل اتفاقات دنیا را حاصل از برنامه ریزی فراماسون ها می دانند . البته این نظر تا کنون اثبات نگردیده است .

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*