جواد امام : درخصوص ردصلاحیت من، دو بند مورد اشاره هیئت نظارت اجرایی قرار گرفته که اساسا فاقد موضوعیت است/قبل از نظارت استصوابی شورای نگهبان، هیات اجرای به صورت کنترات، اداره امور را بر عهده گرفته است.

واکنش جواد امام به رد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب: برخی به دنبال این هستند که اصل انتخابات را زیر سوال ببرند/باید از تمام ظرفیت‌های قانونی‌مان استفاده کنیم

صبح امروز اخباری مبنی بر رد صلاحیت چهره های اصلاح طلب توسط هیات های اجرای در تهران منتشر شد. تا کنون علی شکوری راد، آذر منصوری، جواد امام، علی باقری، عماد بهاور، امیر آریا زند، رویا بلوری از جمله افراد رد صلاحیت شده هستند.

در همین رابطه، محمد جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران و دبیرکل مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب، ضمن اشاره به این خبر، اظهار داشت:

درخصوص ردصلاحیت من، دو بند مورد اشاره هیئت نظارت اجرایی قرار گرفته که اساسا فاقد موضوعیت است. البته فرماندار کنونی تهران از سابقه مشخصی برخوردار است که بر کسی پوشیده نیست.

ایشان، کاملا از یک جریان انحرافی بوده و از کسی که به صراحت، امیرالحاج امام، رئیس مجلس سابق، رئیس جمهور پیشین و حتی نخست وزیر دوران جنگ را جاسوس اسرائیل دانسته، غیر از این هم انتظاری نیست. با این حال، مواردی که هیئت اجرایی در خصوص صلاحیت افراد اعلام کرده، نیازمند پاسخگویی اعضای هیئت اجرایی و فرماندار خواهد بود.

بنده در حال حاضر، دبیرکل مجمع ایثارگران هستم و آقایان اعلام کرده‌اند که صلاحیت من به دلیل عضویت در گروه‌های غیرقانونی، احراز نشده است. در صورتی که سابقه مجمع مشخص بوده و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به عنوان یک کمیسیون فراقوه‌ای در وزارت کشور با حضور نمایندگان نهادهای امنیتی و قضائی پس از استعلامات لازم و طی یک مسیر قانونی، پروانه فعالیت آن را صادر کرده‌اند.

سوال این است که آقایان به استناد کدام مرجع رسمی، مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب را یک تشکل غیرقانونی تلقی کرده‌اند؟ اگر منظور هیئت نظارت به فعالیت‌های سیاسی بنده هم بوده، باز به شخصه در هر برهه و زمانی که عضو یک حزب یا تشکل بودم، این تشکل‌ها نیز مجوز رسمی و لازم را داشته‌اند.

متاسفانه به نظر می‌رسد که در فضای فعلی، برخی به دنبال این هستند که اصل انتخابات را زیر سوال ببرند. البته ما سال‌ها شاهد این بودیم که جریانی، رای مردم را اساسا، زینت تلقی می‌کرد و گمان می‌رود که در حال حاضر به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اصل انتخابات نباید موضوعیتی داشته باشد.

به رغم فضای سرد سیاسی موجود و اتفاقات دردناکی که در آبان‌ماه، آسیب‌های جدی را به کشور و نظام وارد کرد، ما بر حسب علاقه‌ای که به ایران و مردم داریم به عنوان یک وظیفه در انتخابات ثبت نام کردیم. در حال حاضر هم، خوشحال هستیم که این وظیفه از دوش ما برداشته می‌شود. با این حال اعتقاد دارم که این رفتار و رویکرد، چندان با شعار انتخابات حداکثری و پرشوری که آقایان از آن دم می‌زنند، سازگاری ندارد.

به نظر من در این دوره از انتخابات، حتی به نظارت استصوابی هم نرسیدیم و قبل از این نظارت، هیئت اجرای به صورت کنترات، اداره امور را بر عهده گرفته است. اعتقاد بر این است که ما باید از تمام ظرفیت‌های قانونی‌مان استفاده کنیم و بر این اساس، مطابق با جمع‌بندی و تصمیمی که مورد اجماع حزب قرار بگیرد در راستای مصلحت کشور و مردم عمل خواهیم کرد.

متاسفانه امروز با اعمال سلایق عده‌ای مواجه هستیم که با دستمایه قراردادن قانون، سعی در حذف یک جریان از صحنه دارند. با این وجود باید از ظرفیت‌های قانونی، حداکثر استفاده را ببریم تا ببینیم که مسیر به کجا ختم خواهد شد.

آقایانی که مدام از این دم می‌زنند که اصلاح‌طلبی و تَکرار، جایی در میان افکار عمومی مردم ندارد، چطور در تلاش هستند که با هزینه کردن کل کشور، این جریان را از صحنه حذف کنند؟ تنها رقیب این جریان فکری رادیکال، مردم هستند و از این رو، تلاش می‌کنند تا با دلزده کردن مردم و عدم حضور ملت در پای صندوق‌های رای، خود را بر مسند سوار کنند.

◀️ در صورت عدم حضور و مشارکت مردم نیز، رقابت در درون این جریان شکل می‌گیرد و در این رقابت نیز، مثلا افرادی از تیم احمدی‌نژاد یا الگوی مدیریتی که بلای خانمان سوز را در شهر تهران نهادینه کرد در مجلس، صاحب کرسی خواهند شد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*