پیشنهادهای تند درباره حذف معافیت مالیاتی هنرمندان در بودجه نیست .

وزیر ارشاد درباره نگرفتن مالیات از هنرمندان گفت: بر اساس صحبت‌هایی ‌که انجام شده مسئولان مربوطه متقاعد شدند که جای این بحث در بودجه نیست بلکه باید در اصلاح نظام مالیاتی مورد بحث قرار گیرد.

سید عباس صالحی وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان و‌انتقادهایی که در این زمینه از سوی افکار عمومی صورت گرفته مبنی بر اینکه چرا سلبریتی‌ها با این میزان‌ ‌درآمد مالیات ندهند؟، تصریح کرد: تبصره‌ای در بودجه آمده بود که می‌توانست‌ برای فرهنگ و هنر خطرناک باشد.

وی افزود: بخش‌ وسیعی از اصحاب فرهنگ و هنر  درآمد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه دارند و البته ممکن است عد‌ه‌ای هم بیشتر دریافتی و‌ حتی دریافتی کمتری‌ هم داشته باشند.

وزیر ارشاد ادامه داد: به هر حال آنچه در بودجه آمده بود قابل دفاع نبود و حجم قابل توجهی از هنرمندان، اصحاب رسانه و فرهنگ و‌ هنر ‌گرفتار می‌شدند و چنین پیشنهادهای انقلابی و‌ تندی جاش در فضای بودجه نیست و‌ باید بر آن کار کارشناسی صورت بگیرد.

صالحی در پایان توضیح داد:بر اساس صحبت‌هایی ‌ که صورت گرفته دوستان متقاعد شدند که جای بحث آن در بودجه نیست بلکه باید در اصلاح نظام مالیاتی مورد بحث قرار گیرد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*