سید ناصر قوامی: در این اعتراضات عده ای کشته شده و پدر و مادرانی که در مرگ عزیزانشان به سوگ نشستند… این یکی از نشانه های بی تدبیری دولت تدبیر است.

🔴 فوری
⭐ متن کامل بیانیه حجه الاسلام و المسلمین سید ناصر قوامی، رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین، در خصوص انتخابات.

🔸 بسمه تعالی
اصلاح طلبی تفکری است که در تاریخ بشریت ریشه عمیق دارد .
یکی از اهداف اصلی پیامبران بزرگ الهی اصلاحات در جوامع بشری بوده است (اصلاحات در عرصه های مختلف) . حضرت امام خمینی (ره) با الهام و تبعیت از انبیاء بویژه پیامبر گرامی اسلام (ص) برای اصلاحات در جامعه قیام کردند . اصلاحات مد نظر ایشان در عرصه های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی ، فرهنگی، دینی و اخلاقی جامعه بود . حال این هدف تا چه اندازه محقق شده است جای بحث دارد. مشروطه خواهان نیز بر علیه استبداد و حکومت فردی و اصلاحات سیاسی قیام نمودند.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو تفکر اصلاح طلب و اصولگرا برای اداره کشور شکل گرفت . اصلاح طلبان با الهام گرفتن از روش انبیاء در عرصه های سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی کشور حرکت نمودند . متاسفانه بعد از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی اصلاح طلبان مورد بی مهری نهادهای قدرت قرار گرفتند . از این نوع بی مهری ها می توان به رد صلاحیت خیل عظیم اصلاح طلبان در ادوار مختلف مجلس اشاره نمود.
اینجانب عقیده دارم اصلاحات واقعی ، با همه آسیب هایی که به آن وارد شده هنوز هم پایگاه محکمی در جامعه دارد و به نفع کشور و مردم عزیز است که این سرمایه اجتماعی به هر نحو ممکن حفظ شود . متاسفانه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی این سرمایه مردمی اصلاح طلبان به پای عده ای که اکثرا” فرصت طلب بودند ؛ خرج شد که بی خاصیت ترین نمایندگان ادوار مجلس بودند . نمایندگانی ترسو و فرصت طلب که حتی حاضر نشدند فراکسیونی با نام اصلاحات یا اصلاح طلبان تشکیل دهند و در عوض فراکسیونی بی ریشه و بی اساس موسوم به ” امید” شکل گرفت که حاصلی جز یاس و ناامیدی برای مردم نداشت.
امروز دولتی که شعار تدبیر و امید سر می داد در مسئله گران کردن بنزین کشور را دچار آشوب کرد . در این اعتراضات عده ای کشته شده ، و پدر و مادرانی که در مرگ عزیزان خود به سوگ نشستند ، و عده کثیر دیگری مجروح و بازداشت شدند که بعضاً بی گناه بوده و هستند .این یکی از نشانه های بی تدبیری دولت تدبیر است که رئیس این دولت در چنین شرایطی با پوزخند بگوید: ” من هم از اعلام گران شدن بنزین مانند مردم بی خبر بودم”. دولتی که شعار ایجاد امید در مردم سرمی داد باعث شد که ناامیدی در میان مردم بخصوص جوانان موج بزند.
رئیس جمهور برخلاف اصول متعدد قانون اساسی ( که در زمان مناسب مستدلاً به آن خواهم پرداخت) با سران قوای دیگر تصمیم بر گران کردن بنزین می گیرند که این امور طبق قانون اساسی از وظایف مجلس است . ایشان باید از مردم عذرخواهی کند نه با اظهار بی اطلاعی به مردم بخندد.
در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی دراستان قزوین به آگاهی مردم بزرگوار به ویژه جوانان اصلاح طلب واقعی می رسانم با توجه به آسیبی که از بی تدبیری دولت و بی کفایتی نمایندگان (نمایندگانی که با سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان به مجلس رفتند) بر پایگاه اجتماعی اصلاحات وارد شده است ؛ شورای ائتلاف اصلاح طلبان استان قزوین مدتی است که تشکیل جلسه نداده و هیچ داوطلبی از طرف شورا برای ثبت نام در انتخابات مجلس معرفی نگردیده است . چنانچه شورای ائتلاف تشکیل جلسه داد و تصمیمی اتخاذ شد به اطلاع مردم شریف قزوین خواهد رسید.
در خاتمه عزت ، عظمت و سربلندی اسلام و مسلمین را خواستارم.

سید ناصر قوامی
هفدهم آذر ۱۳۹۸
قزوین

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*