شیخ قدرت ثبت نام کرد.

حجه الاسلام قدرت اله علیخانی معروف به ” شیخ قدرت ” که در کارنامه کاری خود ریاست کمیته انقلاب اسلامی قزوین ، بازرسی کل ناجا ، نمایندگی چند دوره مجلس شورای اسلامی و مشاور پارلمانی آیت اله هاشمی رفسنجانی را دارد ورود خود را به عرصه انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی از حوزه بوئین زهرا کلید زد .
حجه الاسلام علیخانی در سال ۷۶ در مقابل اصلاح طلبان قرار گرفت و در انتخابات معروف دوم خرداد از ناطق نوری حمایت کرد.
علیخانی در زندگی سیاسی خود فراز و نشیب های فراوانی داشته است . وی گاهی کاملا در ارودگاه اصولگرایان بوده و گاه در اردوگاه اصلاح طلبان .
در مجلس ششم و تحصن نمایندگان وی در نطقی متحصنین را تلویحا تهدید نمود که البته بیشتر جنبه شعاری داشت چرا که وی با اکثر متحصنین رفاقت داشت از جمله رفاقت پنجاه ساله وی با حجه الاسلام سید ناصر قوامی که از چهره های شاخص اصلاحات و امام جماعت متحصنین بود .
در سال ۸۸ علیخانی از میر حسین موسوی حمایت کرد که شاید یکی از دلایل رد صلاحیت وی در انتخابات قبل این حمایت بود.
حجه الاسلام علیخانی و حجه الاسلام قوامی بعد از انقلاب اسلامی هر دو به خدمت محرومین و مستضعفین همت گماشتند . علیخانی در منطقه بوئین زهرا و قوامی در منطقه الموت . این خدمت رسانی از مولفه های محبوبیت این دو شخصیت در نزد مردم است .
حجه الاسلام قوامی که از مجلس هفتم به بعد به دلیل امضای نامه جام زهر و تحصن در مجلس مورد غضب حاکمیت قرار گرفت و در تمامی انتخابات ها رد صلاحیت شد امسال شرط سنی نمایندگی مجلس را از دست داد . حجه الاسلام قوامی متولد ۱۳۲۲ می باشد و هم اکنون ۷۶ سال سن دارد . اما حجه الاسلام علیخانی که هنوز شرط سن را از دست نداده است بار دیگر پا به عرصه انتخابات نهاد تا بار دیگر خود را در معرض حکم شورای نگهبان ودر نهایت قضاوت رای مردم قرار دهد

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*