دکتر سیده منیره قوامی: باید مسئولیت سایت محمد آباد از استانداری به شهرداری بازگردد.

‍ دکتر قوامی، رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین:
سایت محمدآباد برای مجموعه مدیریت شهری تنها هزینه بر بوده است

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا گفت: از ابتدای تاسیس سایت محمدآباد ۱۴ میلیارد تومان برای آن هزینه شد تا منبعی برای کسب درآمد پایدار برای شهرداری قزوین باشد؛ اما اکنون تنها هزینه بر بوده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی طی سخنانی در پنجاه و یکمین جلسه پارلمان محلی قزوین در سال جاری با موضوع بررسی وضعیت سایت محمدآباد، اظهار داشت: طی دو سال گذشته از سوی کمیسیون محیط ‌زیست و خدمات شهری در مورد سایت محمدآباد به مسئولین مربوطه هشدار داده شده بود و پیش‌بینی می شد که وضعیت طی دو سال آینده در سایت محمدآباد بحرانی ‌شود و گفته شد شهرداری باید سایت را تحویل بگیرد؛ ولی هیچ مسئولی به این تذکرات و هشدارها توجهی نکرد.

قوامی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط‌زیست امروز استانداری را در این زمینه مسئول نمی‌داند؛ بلکه معتقد است شهرداری باید پاسخگو باشد؛ چراکه طبق قانون جمع آوری پسماندهای شهری از درب منازل و طی نمودن پروسه پردازش و دفن بهداشتی از وظایف ذاتی شهرداری است.

وی با بیان این مطلب که مسئولان استانداری مسئولیت سایت محمدآباد را بر عهده گرفتند و مدیریت آن را به پیمانکار سپردند که هیچ یک از این اقدامات قانونی نبود. افزود: طبق قانون وظیفه شهرداری است که مسئولیت سایت محمدآباد را بر عهده گیرد و زباله‌ها را پردازش کند، این موضوع را بارها در کمیسیون شورا و کارگروه محیط زیست استان تذکر دادم؛ اما بررسی نشد.

قوامی گفت: اکنون که سایت محمدآباد با بحران مواجه شده است، مسئولان مجموعه مدیریت شهری، استانداری (قزوین ) را مقصر می‌دانند؛ در حالی که می‌توانستند از بروز بحران در دو سال گذشته جلوگیری کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: اکنون باید مسئولیت سایت محمدآباد از استانداری به شهرداری بازگردد و با استفاده از راهکارهای کارشناسی برای رهایی از مشکلات چاره‌اندیشی شود.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*