تعداد ثبت نام کنندگان کاندیداتوری نمایندگی مجلس یازدهم ؛ در روز اول کمتر از ۸۰۰ نفر بود.

ثبت نام کنندگان روز اول کاندیداتوری مجلس به هزار نفر نرسید.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آمار نهایی ثبت نام شدگان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس در روز اول را ۷۸۹ نفر اعلام کرد.

سیداسماعیل موسوی در پایان نخستین روز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۹۵۶ نفر به ستادهای ثبت‌نام مراجعه کردند و ۷۸۹ نفر ثبت‌نام نهایی شد و ۱۶۷ نفر هم کارشان در حال بررسی‌ است. ۷۲۶ نفر معادل ۹۳ درصد مرد بودند و ۶۳ نفر معادل ۷ درصد زن بودند.

موسوی تاکید کرد: بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان مربوط به استان تهران با ۲۲۱ نفر و کمترین آمار مربوط به کهگیلویه و بویراحمد با ۶ نفر بوده است.

وی در پایان گفت: نسبت به دوره قبل در سال ۹۴ درصد قابل توجهی افزایش ثبت‌نام داشته‌ایم.

سهم استان قزوین در روز اول نام نویسی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی زیر بیست نفر بود.

منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با اشاره به پایان روز نخست نام نویسی از کاندیداها برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در روز نخست ۱۶ نفر در سه حوزه انتخابی استان قزوین ثبت نام کرده‌اند.

حبیبی با اشاره به اینکه از این تعداد ۷ نفر در حوزه انتخابی قزوین، البرز و آبیک، ۵ نفر بویین زهرا و ۴ نفر در تاکستان بودند، ادامه داد: از این تعداد ۱۵ نفر از ثبت نام کنندگان آقا و یک نفر از آنها خانم بوده.

وی در خصوص مدارک تحصیلی ثبت نام با بیان کنندگان توضیح داد: بیشترین سطح تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد با ۱۳ نفر، دو نفر نیز دارای مدرک دکتری و یک نفر با تحصیلات حوزوی ثبت نام کرده‌اند.

وی همچنین در مورد شغل افرادی که در روز اول ثبت نام کرده اند عنوان کرد: سه کارمند، سه استاد دانشگاه، دو نفر فرهنگی، دو نفر بازنشسته، ۴ نفر دارای شغل آزاد، یک نفر پزشک و یک نفر روحانی وضعیت شغلی این افراد است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در پایان با بیان اینکه تعداد افراد ثبت نام کننده در روز اول انتخابات به نسبت دور قبل با رشد ۳۳درصدی همراه بوده است، تصریح کرد: جوان‌ترین فرد ثبت‌نام کننده ۳۰ سال و پیرترین آنها نیز ۵۹ سال سن داشته است.

نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس در دوره یازدهم به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می شود.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*