اعلام آمادگی شهرداری تهران برای مرمت آثار تاریخی عراق در حالی صورت می گیرد که بسیاری از آثار تاریخی ایران در حال نابودی است .

پیروز حناچی ، شهردار تهران ، در دیدار با «بنگین ریکانی» وزیر مسکن و شهرداری های عراق از آمادگی شهرداری تهران برای همکاری در مرمت آثار تاریخی عراق خبر داد و گفت :

میراث فرهنگی ایران و شهرداری تهران می تواند مرمت آثار تاریخی در بغداد را در دستور کار قرار دهد.

وی در دیدار با وزیر مسکن و سهرداری های عراق گفت :
ساخت مترو برای بغداد دیر شده است و همان روز که شما تصمیم بگیرید همان روز برده اید. در این راستا، متروی تهران و حومه آمادگی مذاکره برای توسعه متروی بغداد را دارد. 

حناچی افزود :
یکی از شرکت‌های بزرگ ما که در ایران ساخت مترو و برج میلاد تهران را برعهده داشته، پروژه بزرگ ساخت استادیوم در بغداد را به کارفرمایی وزارت ورزش عراق پیگیری می کند.خط ۷ مترو تهران با تجهیزات داخلی در زمان تحریم افتتاح شده است. این تجربه اگر به نتیجه برسد برای بقیه کلانشهرهای عراق از جمله بصره قابل اجرا خواهد بود.

بنگین ریکانی ،وزیر مسکن و شهرداری های عراق، نیز در این دیدار اعلام کرد که دو خط مترو به طول ۲۴ کیلومتر در بغداد طراحی شده است و برای اجرای آن باید ذهنیت سابق را کنار بگذاریم و همکاری مشترک را از سر بگیریم؛ چرا که این امر روابط دو کشور را تقویت خواهد کرد.

سبک و اسلوب معماری ایرانی و‌ امکان استفاده از آن در عراق از دیگر موضوعات مورد تاکید این مقام عراقی بود.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*