اسامی کشته شدگان ایرانی حادثه رانندگی در عراق اعلام شد.

اسامی هفت کشته و یک مصدوم تصادف امروز ناصریه عراق

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌و‌گو با ایسنا، اسامی هفت کشته و یک مصدوم حادثه رانندگی امروز ناصریه عراق را اعلام کرد:
🔹محمدرضا کرمی، غلامرضا میرزایی، سیدجلیل کهنوئی، علی علی‌نقی‌زاده بهارستانی، علی‌اصغر شیخ‌علی بابایی، حسین معین‌الدینی و صابر ابراهیمی‌وفا در این حادثه رانندگی فوت شده و احمدرضا کرمی نیز مصدوم بوده که اکنون از بیمارستان مرخص شده است.

🔸این حادثه رانندگی ساعت شش و نیم صبح امروز(یکشنبه) در سه راهی ناصریه (داخل خاک عراق) رخ داد.

1دیدگاه برای اسامی کشته شدگان ایرانی حادثه رانندگی در عراق اعلام شد.

 1. با عرض سلام
  بنده بسیار بسیار زیاد از #کشته شدن #زائران ابی‌عبدالله الحسین علیه السلام و هموطنان عزیزم متاسفم و توجه مسولین محترم را به نکات زیر جلب میکنم:
  همانطوری که #دولت در قضیه #ویزا و مسایل دیگر مربوط به همایش بزرگ #اربعین میتواند با #عراق تفاهم و همکاری نمایدقطعا لازمست فکری هم بحال وضعیت بسیار اسفبار #رانندگان عراقی در ایام اربعین بنمایند . چرا واقعا باید وقتی سوار #ون های عراقی میشویم اشهدمان را بخوانیم و سپس به ناچار سوار شویم ؟!! هزار جان اگر داشته باشیم فدای #حسین علیه السلام اما این دلیل نمی شود که مسولین محترم ایران و عراق نسبت به این قضیه مهم بی توجه باشند و اقدامی نکنند و هرساله شاهد کشته و #زخمی شدن صدهانفر از زایران محترم و شریف #ایرانی در #جاده های عراق باشیم پذیرایی شان از زائران و پیاده روی کنندگان ،خیلی خوب و جای تشکر دارد لیکن رانندگیشان افتضاح است و در آن جاده های خراب و پر از #دست_انداز چنان سریع و بی قانون میروند که پیداست بخاطر یک #مسیر بیشتر رفتن ،چقدر #حرص پول میزنند و حاضرند جان خود و عده ای کثیر را بخاطر حرص خود به هلاکت اندازند…در همین سفر اخیر مهرماه۹۸نیز خود شاهد بودیم که ون جلویی ما در اثر سرعت زیاد و عدم توانایی در کنترل ماشین چگونه چپ کرد و تعدادی ایرانی بیگناه در آن #حادثه در مقابل چشمان متحیر ما به شکل فجیعی جان دادند و عده ای هم زخمی شدند که تلخی یادآوری آن صحنه و بازگو کردنش دیگر در توانم نیست…. یا در مسیری دیگر در همین سفر گرفتار #راننده ای شده بودیم که بسیار بسیار خواب آلود بود و بااین حال دست از رانندگی باسرعت برنمی‌داشت و با گازگرفتن دستش وگاهی آب پاشیدن با یک آبفشان بر صورتش و گاهی با تماس گرفتن با رفقایش و صحبتهای الکی با ایشان مثلا سعی میکرد که از خوابش جلوگیری کند!!! متاسفانه این دسته از رانندگان که بارها در سفرهای قبل هم گرفتارشان بوده ایم اینقدر حرص پول میزنند که باوجو د آنکه قبل از شروع حرکت ،مساله احتیاط و عدم سرعت زیاد راهم به ایشان گوشزد کرده ایم اما بازهم هنگام رانندگی کار خودشان را میکنندو اهمیتی به دادو بیدادهای شما هم نمی دهند…..همین راننده ای هم که گفتم اینقدر خواب آلود بود پس از رساندن ما به مقصد ، در کمال تعجب دوباره شروع کرد به مسافرزدن و بازگشت با همان حالش!!! و به خطر انداختن جان عزیز عده ای دیگر از زوار بیگناه و مظلوم !!!
  واقعا تاکی باید این وضع اسفبار ادامه یابد ؟؟!!مسول محترم ! آیا حتما باید یکی از عزیزان شما در این حوادث جان دهد تا تکانی بخورید و حرکتی کنید؟!
  به پیشنهاد زیر توجه کنید؛
  ازآنجا که یکی از علل #تصادفات جاده های خراب است اما عریض کردن و #آسفالت استاندارد کردن اینهمه جاده عراق نیاز به هزینه و نیز زمان زیادی دارد پیشنهاد میکنم با همکاری دولت عراق ،سعی بفرمایید #قوانین سختگیرانه رانندگی را لااقل برای یک ماه و نیم از نزدیک عاشورا تااربعین اجرایی کنید .یکی از راه‌های رسیدن به این هدف ،مشخص نمودن زمان حداقلی برای طی مسافت بین شهرهای مختلف عراق میتواند باشد که موجب کنترل سرعت رانندگان خواهد شد.
  از آنجا که برخی رانندگان باوجود چنین قانونی بازهم ممکن است سرعت بالایی داشته باشند اما در جاهایی توقف کنند که درنتیجه، زودتر از موعد قانونی به مقصد نرسند، لذا لازمست که مامورانی که زمان رسیدن ماشینها را کنترل میکنند گوش به شکایات مسافرین هم داشته باشند و با یک سوال ، از مسافرین، سرعت بالای ماشینها را جویا شوند که وقت و زمانی هم از کسی نمی گیرد.
  بگذریم از أین خبر تاسف بار که ۹۸ درصد این رانندگان هم #گواهینامه ندارند و هیچ قانونی در رانندگی ندارند و یا اگرهم دارند عمل نمی شود و مسببش در درجه اول دولت عراق است که بایستی اقدامات عاجل انجام دهد و باید به این نکته مهم توجه کنند که اینهمه پذیرایی پرشور #مسلمانان عراق از زوار ابی‌عبدالله الحسین علیه السلام بجهت حرمت فوق العاده ای است که زائر اباعبدالله الحسین علیه السلام پیدا میکند و اگر او چنین حرمتی دارد پس بسیار بیشتر از خوراکش باید به جانش و حفظ آن اهتمام ورزید نه اینکه #خوراکش مهم باشد اما جانش مهم نباشد!!!!

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*